Personální agentura jinak Předvýběr.CZ vám pomůže s výběrem zaměstnanců.

Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně nebo si ho chcete vytisknout, klikněte zde.

Dobrý den,

zažíváme ekonomicky neuvěřitelnou dobu. Nezaměstnanost klesla už na 3,3 % a na trhu práce pořád chybí lidi. Potřeby zaměstnavatelů jsou větší, než dokáže trh uspokojit.

Jestli také hledáte vhodné uchazeče, neplýtvejte svým časem, využijte naše know-how a nechte hledání zaměstnanců na nás.

Dnes vás zvu k přečtení rozhovoru s velkým fandou sportu a majitelem sportovní cestovky, a také díky všem z vás, kdo jste jako respondenti našeho panelu odpověděli na aktuální otázky týkající se jazykového vzdělávání.

Díky i za účast na #HRworkshopu na téma štěstí v práci, který jste ohodnotili známkou 1,3. Děkuju také několika z vás, kteří jste spolu s Předvýběrem prezentovali zaměstnanecká témata na setkání HR alumni VŠE

Se srdečným pozdravem,

František Boudný,
ředitel Předvýběr.CZ,

Je šťastný, i když mu ze dne na den vypnuli svět

Je to trochu narážka na jeho jméno, ale i příběh jeho podnikání. Václav Štastný je totiž zakladatelem cestovní kanceláře Czech Sport Travel, kterou po deseti letech fungování vypiplal mezi špičku v oboru. A pak přišel kovid. Jak to zvládnul, ale i jak se dostal ke sportu nebo kde poznal svoji ženu se dočtete v 35. dílu našeho seriálu rozhovorů.

Zaměstnavatelé chtějí víc než jenom angličtinu

Ministerstvo školství zvažuje na základních školách zrušit druhý cizí jazyk jako povinný. Argumentuje tím, že žáci jsou už tak příliš zatěžovaní jinými předměty. Zeptali jsme se členů našeho panelu stálých respondentů, jak to vidí: 94 % zaměstnavatelů znalost více než jednoho cizího jazyka považuje za konkurenční výhodu. Pochopitelně vede angličtina, pro třetinu firem je důležitá němčina. Nejčastěji cizí jazyky potřebujeme pro obchodní korespondenci (29 %) a pracovní jednání (27 %). Osm z deseti dotázaných je pro zachování dvou povinných jazyků. Výsledky našeho průzkumu převzala řada médií včetně Lidových novin nebo Učitelských novin, za přečtení stojí komentář Petra Fischera na webu Finmag.cz.

Jednou větou...

Ještě před letními prázdninami vám pošleme další novinky. Děkujeme, že nás čtete.

Předvýběr.CZ s. r. o. | Na Kozačce 7/1289, 120 00 Praha 2 | frantisek.boudny@predvyber.cz | www.predvyber.cz

facebook
instagram
twitter
linkedin

Tento newsletter dostáváte na adresu *|EMAIL|* jako náš klient podle § 7, odst. 3 zák. 480/2004 Sb. Máte právo vznést námitku a pokud si newsletter už nepřejete dostávat, odhlaste se zde.